AnasayfaKapıSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Hayko Cepkin

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Vanex Donna
Prenses
Prenses

Ateş Ulusu

MesajKonu: Hayko Cepkin   Cuma Mart 06, 2009 2:22 pm

İlk olarak şunu söyleyeyim ki bölüme bir girdim Sagopa-Ceza döşemişler Very Happy Bende rapçılara inat rockun babası için konu açıyorum Very Happy

Konuya geçmeden önce sizlere haykoyla tanışma anılarımdan söz etmek isterim.

Hayko cepkinin bir şarkısını ilk olarak Ceren diye bir arkadaşım bana kulaklıktan zorla dinletmişti.Adam öyyle bir bağırıyordu ki neye uğradığımı şaşırmıştım.

Sonra yine Ceren adlı arkadaşımda,üstünde Hayko'nun resminin olduğu bir hırka görmüştüm.Gittim yanına,nerden aldın diye sordum.Babam Metal Shop'tan bana hediye almış dedi.Düşündüm düşündüm aklım yatmadı.Bir baba kızına nasıl üzerinde böyle bir zibidinin resminin olduğu bir hırka alır diye.Sonra birden Ceren'e acaba baban bu adamı çizgi film karekteri falan mı sanıyo demiştim Laughing .Ceren'in suratındaki ifadeyi görmeliydiniz Very Happy

Daha sonralarda baktım herkes bu adamı dinleyip kendinden geçiyo.Youtube'dan açıp bir şarkısını dinlemiştim.Yorumlara da oturup ''Allah hidayete erdirsin sizi böyle şey dinlenir mi'' diye yazmıştım Very Happy Arkamdan gelen yorumlar (benim adıma) pek de güzel değildi Very Happy

Bir gün markete gideken,bizim mahalllenin hipilerinden Samet diye bir çocuk arabayla yanımdan geçerken aniden yanımda bi rock şarkısı açmıştı.Ben de boş bulunmuşum,bir bağırdım bütün cadde bana bakmıştı..

Yaklaşık 9 ay öncesinde okuldan döndüğümde kardeşim Zeynep orta seste bu şarkıyı dinliyodu...O da sınıftaki arkadaşlarından duymuş.(Düşünün 2 ye giden çocuklar bile dinliyo tek ben kalmışım Very Happy) Zeynebe satanist mi olcan yoksa diye bağırdım. Kulaklıklarını çıkarıp kendime taktım.Az biraz dinledikten sonra çok hoşuma gitmaya başladı.Galiba kulağım alışmıştı.Yani daha önce de rock dinlerdim ama bunlar gibi değil,Cem karaca falan hesabı Very Happy Very Happy

BU GÜN KARŞINIZDA BİR HAYKO FANI ROCKÇI DURUYOR...TABİ RAP'E DE DÜŞMAN DEĞİLİM SAGOPA İSTİSNA Very Happy

Siz hayko cepkin hakkında neler düşünüyorsunuz Question

Biyografi :

Hayko Cepkin, 1978 İstanbul doğumludur. Liseden sonra iki yıl Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan eğitimi alan Cepkin, iki sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Bir sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra 1997 yılında profesyonel müzik yaşantısına klavyeci olarak başladı.

Çeşitli isimlerle çalışan ve bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer alan Hayko Cepkin, Murathan Mungan'ın ''Söz Vermiş Şarkılar'' adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği, Yeni Türkü bestesi olan "Kimdi Giden" adlı parçayı da düzenledi. Zaman geçti ve artık kendi müzikal kimliğini yansıtma zamanının geldiğini düşünmeye başladı. Evinde kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı alan Hayko Cepkin, tüm söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan "Sakin Olmam Lazım" isimli ilk albümü ile Haziran 2005 tarihinde EMI etiketi altında müzik marketlerdeki yerini aldı. Cepkin'in ilk videosu ‘Yarası Saklı’ isimli parçasına çekildi. Daha sonra sırasıyla ‘Görmüyorsun’, ‘Fırtınam’, ‘Son Kez’ ve ‘Zaman Geçti’ parçalarının klipleri geldi. Hayko Cepkin, albümün yayınlanmasından sonraki ilk konserini 2005 yılındaki Rock İstanbul Festivalinde verdi. Oldukça ilgi çeken rock, arabesk ve elektronik altyapılı müziği, sahne tavırları ve klip konseptleri ile kısa sürede kendisine bir kitle edinmeyi başardı. 2005 ve 2006 yılları boyunca pek çok şehirde konserler veren Hayko Cepkin önemli festivallerde de sahne aldı. 2006 yılında düzenlenen Kral TV Müzik Ödülleri'nde yılın en iyi “Rock Erkek Sanatçı”sı olarak ödüllendirildi.

İlk albüm ile birlikte müzikal yapısını, çalışma tarzını ve sahne duruşunu insanlara anlatan ve tanıtan Hayko Cepkin 2007 yılının Mayıs ayında korku temasını anlattığı ikinci albümü “Tanışma Bitti” ile hayranlarının karşısına farklı görüntüsü ile çıktı. Yapmış olduğu albümleri ve müziğinin yanı sıra, her performansında sergilemiş olduğu dikkat çekici sahne şovları ile kendinden söz ettiren Hayko Cepkin, ‘Yalnız Kalsın’, ‘Bertaraf Et’ ve ‘Melekler’ parçalarına çekmiş olduğu kliplerle de büyük beğeni topladı.

Rock’n Coke 2007’de ana sahnede sergilemiş olduğu ilginç performansı ile çok konuşulan Hayko Cepkin, son olarak Bostancı Gösteri Merkezi için hazırlamış olduğu “sinema filmi” tadındaki konseri ile bir kez daha herkesi kendine hayran bıraktı.

13 Mayıs 2008 Salı akşamı düzenlenen “14. Kral Tv Video Müzik Ödülleri”nde Hayko Cepkin, “En İyi Rock” dalında aday olarak gösterildi.

2008 yılında Türkiye’de neredeyse gidilmeyen şehir bırakmayarak geniş bir turneye çıkan Hayko Cepkin, yeni albüm öncesi son performansını Rock’n Coke 2009 ana sahnede gerçekleştirdi ve 3. albüm çalışmalarına başladı.

Yoğun bir çalışmanın ardından sanatçı 3. albümü ‘”Sandık”ı tamamladı ve yepyeni albümünü Şubat 2010 tarihi ile sevenlerine sundu. Hayko Cepkin, insan doğasındaki varoluş ve yok oluşun anlatıldığı yeni albümü ile tamamen yenilenen sahne performanslarını, müzikal bütünlüğünü, Hatice GÖKÇE imzalı yeni sahne kıyafetlerini “SANDIK”tan çıkardı. Albümde yer alan her parçayı kliplendirmek isteyen Cepkin, ilk olarak ‘Yol Gözümü Dağlıyor’ adlı parçasına klip çekti. Hayko Cepkin, SANDIK albümünün açılış konserini 14 Mart 2010’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde vererek yine büyük bir ilgi topladı; sanatçı son dönemlerde yeni albümünde yer alan parçaları ve yeniden düzenlenmiş eski şarkıları ile konserlerine devam ediyor.

(Sanatçı hakkında bilgi verilmediğinden düzenlenmiştir

zuko_mai)

ESKİ ADIYLA PRENSES AZULA...İSİM DEĞİŞTİ AMA KALİTE HEP AYNI
Kullanıcı profilini gör http://merlinfan.meabout.com
CyBoRn
Prens
Prens

Hava Gezgini

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Cuma Mart 06, 2009 3:53 pm

Güzel Bir Kaçda Resim Eklede İnsanlar Rock nedir görsünler ve evet Sagopa istisna XD

Usta Bükücü
Usta Bükücü

Hava Gezgini

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   C.tesi Mart 07, 2009 8:45 am

bn hayko yu severim ama tipi bazen midemi bulandırıyo
Kullanıcı profilini gör
Firelord Zuko
Vatandaş
Vatandaş

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Çarş. Mart 11, 2009 1:54 pm

Bende haykoya bayılırııım.İnsanın öyle sevimli birini sevmemesi normal mi Very Happy Adam resmen kendinden geçio şarkı söylerken Very Happy Bende dinlerken geçiyorum zaten sorun yok Very Happy İçimden resim koymak geldi ve azula için de bir sakınca olamaz Laughing

Kullanıcı profilini gör http://merlinfan.meabout.com
Aylin

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Çarş. Mart 11, 2009 3:51 pm

Benimde Haykoyu sevmem prenses azulanın ki kadar uzun sürmüştü Very Happy

İlk önce 3 sene önce gazetenin pazar ekinde onunla yapılmış bir röportajı görmüştüm. Sağ gözüm benim kimliğim yazıyordu başlıkta. Resme baktım onun hakkındaki ilk düşüncem bu oldu : 'Ay tipe bak Very Happy ' Röportajı okumadım bile Very Happy

Sonra yıllar sonra Very Happy Dream Tvde bir program izliyordum. Sokaktan geçen insanların istediği şarkıları çalıyorlardı. Bir kıza sordular kimin klibi gelsin diye, Hiç düşünmeden Hayko! dedi Very Happy Onun bir klibini gösterdiler. Adam bağırıp duruyordu tahammül edemedim değiştirdim kanalı Very Happy Sonra annemi onun şarkısını dinlerken buldum! Annemin Rock dinlediğini bilirdim ama bu kadar değil. Anne bu adamı mı dinliyosun?! dedim. Yok kızım şöyle bi baktım dedi Very Happy

Aylar sonra Eceyle konuşurken yine onun adı geçti. Kuzeninden bahsediyordu. Kuzeni Haykoyu çok severmiş. O adam sevilirmi demiştim Very Happy

Sonra sonra Very Happy 99.kanalda S'nek vardı eskiden. Kardeşimle orada Amerikan Güreşi izlerdik Very Happy (1 ağustos günü açıp baktık orda da S'nek diye bişey yok, ne üzülmüştük.Ama artık foxdan izlioz Very Happy )
Ben yine Amerikan Güreşi saatinde o kanalı açtım. Bi baktım link diye bir program var. Daha önce izlemiştim ama bu sefer Hayko gelmişti o programa Very Happy Adam böyle konuştu konuştu. Ben yine değiştirdim kanalı Very Happy

Teomanın şarkılarını indirirken söz ve müziği teomana ait olan ama aslında onun söylemediği bir şarkıda araya karışmış. Ben bu şarkıları usul usul dinliyordum. Yeni bir şarkı başladı bi baktım teoman bağırmaya başladı ya Very Happy Diyorum bu teoman değil bu sesi tanıyorum bi yerden. Sonra bi baktım orda kocaman şarkının adı yazıyor:
(Söz-Müzik Teoman) Gökdelenler- Hayko Cepkin Very Happy
Hey Allah'ım dedim Yine mi bu adam. Neyse dedim dinleyeyim bari. Nakaratı çok hoşuma gitti. Ertesi gün okula gittiğimde farkettim ki bu şarkıyı söyleyip duruyorum. Eve gelince tekrar dinledim. Diğer şarkılarına bi bakayım derken derken adamın hayatını falan araştırmaya başladım (birinin hayatını araştırdıysam hayranı olmuşumdur Very Happy ). O okumayıp bıraktığım röportaj, o izlemeyip bıraktığım program içimde kaldı ama napalım artık Very Happy

Ne kadar uzağa gitsem de
Gittiğim her yerde benimlesin

Kullanıcı profilini gör http://www.avatarfan.blogcu.com
Chaos_Wind
Sürülmüş
Sürülmüş

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Çarş. Mart 11, 2009 6:28 pm

prenses azula demiş ki:
İlk olarak şunu söyleyeyim ki bölüme bir girdim Sagopa-Ceza döşemişler Very Happy Bende rapçılara inat rockun babası için konu açıyorum Very Happy

BU GÜN KARŞINIZDA BİR HAYKO FANI ROCKÇI DURUYOR...TABİ RAP'E DE DÜŞMAN DEĞİLİM SAGOPA İSTİSNA Very Happy

Siz hayko cepkin hakkında neler düşünüyorsunuz Question
Hmmm Sagopa istisna Very Happy hayko hakkında birşey düşünmüyorum korku filmden fırlamış gibi.Birde hiç dinlemedim beğeniyeceğimide sanmıyorum nede olsa rock şarkı.

En son Chaos_Wind tarafından Çarş. Mart 11, 2009 7:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Firebender
Prens
Prens

Ateş Ulusu

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Çarş. Mart 11, 2009 6:42 pm

Bn bu adamı sevmiyorum Nasıl dinliyosunuz o böğürmeleri Smile Ayrıca göz kapağında düşme varmış bilerek deil.Bnde bi resm koydm Adam mide bulandırıcı Acaba O İrenç Şeylern Altına girince ne hissediyo ??Ve Sagopa Kadar hayranı olsnda öle Eleştir Sagopayı Smile

Princess Yue
Bükücü
Bükücü

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Ptsi Mart 30, 2009 6:27 pm

Ben o böğürmeleri çok severek dinliyorum Very Happy Benim de beynimi yıkadılar hep hayko dinleye dinleye alıştım Very Happy Ayrıca o adam hakkında satanist diyolar hiç te değil kedileri çok severmiş öyle diyodu Smile Ama Firebender bi yerde sana da hak verdim gerçekten o tuhaf şeylerin altından ne amaçla geçiyodu acaba Very Happy
Kullanıcı profilini gör http://ben10.my-goo.net
twilight
Sürülmüş
Sürülmüş

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Salı Haz. 23, 2009 2:04 pm

saol azula hayko cepkini az dinlerim ama güzelmiş
Kullanıcı profilini gör
Ramses
Prens
Prens

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   Salı Haz. 23, 2009 2:11 pm

Hayko Cepkini pek sevmem ama sonuçta ROCK o yüzden çok teşekkürler...

Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin   

Hayko Cepkin
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası