AnasayfaKapıSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Konu Açmaya Yardımcı Bilgiler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aylin

Ateş Ulusu

MesajKonu: Konu Açmaya Yardımcı Bilgiler    Çarş. Tem. 07, 2010 2:25 pm

Konu açmak gayet basit bir iş.
Öncelikle konuyu açmak istediğiniz kategoriye giriyorsunuz ve Yeni Konu butonuna tıklıyorsunuz.

Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir sayfa çıkıyor,

Konunun ismi yazan yerin karşısındaki boşluğa konunuzun ismini yazıyorsunuz. Ama forum kurallarına uymaya dikkat edin. Konu isimlerindeki her kelimenin baş harfi büyük olmak zorundadır.

Konu Başlığının Rengini Değiştirmek

Konu ismini yazdığınız boşluğun yanında Hiçbir yazan bir boşluk daha var. Buradan konu başlığınızın rengini belirleyebiliyorsunuz. Hiçbir yazısının üstüne tıklayın ve açılan renklerden birini seçin. (Konu başlığının rengini seçmek zorunda değilsiniz. İsterseniz Hiçbir seçeneği seçiliykende konuyu gönderebilirsiniz.)

Ben mor rengi seçtim mesela...

Araç Çubuğu

Konu ismini yazdığımız yerin altında benim araç çubuğu adını verdiğim yer var.

Bu araç çubuğunda tam tamına 26 simge bulunmakta (Evet, saydım ).

Üstteki ilk 4 simge yazınızın kalın, italik, altı çizili veya üstü çizili olmasını sağlar. Tek yapmanız gerek üstüne bir kere tıklamak ve yazıyı yazmak.

Üstteki 4 simge ise yazınızı sağa dayalı, sola dayalı, ortalanmış veya yaslanmış (doğrulanmış) olmasını sağlar. Mesela şimdi açtığım konu ortalanmış.

Üstteki 3 simgeden ilk ikisi liste yapmanızı sağlar. İlk simge işaretlerle liste yapar. Örneğin;

• Ali ata bak.
  • Emel eve gel.
İkinci simge ise sayılarla liste yapar. Örneğin;

1. Ali ata bak.
  2. Emel eve gel.
Üçüncü simge ise yazınıza bir çizgi çeker. Konu ayrımı falan yapmak istediğiniz zaman bu çizgiyi kullanabilirsiniz.

Üstteki 3 simgeden ilk simge alıntı yapmanızı sağlar. Tıkladığınızda quote, /quote tagları köşeli parantez içinde çıkar. Quote ile /quote tagları arasında alıntı yapmak istediğiniz cümleyi yazabilirsiniz. Böyle gözükür;

Alıntı :
Avatar: Son Havabükücü, Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko'nun yapımcılık ve yönetmenliğinde, Kaliforniya'daki Nickelodeon Animasyon Stüdyoları'nda oluşturulmuştur.

Bir üyenin gönderdiği mesajıda alıntılayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mesajının yanındaki Alıntı Yap butonuna tıklamanız.

Bir üyenin mesajından yaptığınız alıntıda böyle görünür;
Ay'ın Ruhu demiş ki:
Ay çok heycanlıı.Ama 5000 de biraz fazla değil mi be..Ben 3000 diyorum,4000 de anlaşırık falan Ama fikir çok güzel,uygulamaya geçmesi daha da iyi

Üstteki resimde ilk simgeyi açıkladık. İkinci simgede Kod simgesi. Bu simgeye tıkladığınızda code, /code tagları köşeli parantez içinde çıkar. Code ile /code arasına kod yazabiliyorsunuz. Böylece kodlar forumda otomatik olarak görünmüyor. Örneğin;

Kod:
Eğer kodlarınızı [code]...[/code] tagları içinde alırsanız böyle gözükür işte. Normalde [img]..[img/] yazdığınızda kod hemen aktif duruma geçer ve resim gösterir. Ama [code][/code] tagları içindeyken yazı olarak gözükür...

Şimdi üstteki simgelerden üçüncüsüne geçelim... Simgenin adı Bir çerçeve ekle. Bu simgeye tıkladığınızda altında bir pencere açılıyor.

İlk kutucuğa çerçevenin düşey eksende kaç kutucuk oluşturacağınız, ikincisinede yatay eksende kaç kutucuk oluşturacağını yazıyorsunuz. Tamam'a basınca bir çerçeve yaratılmış oluyor.

2x2 bir çerçeve;

Birinciİkinci
ÜçüncüDördüncü
Yatay doğru geçite tıkladığınızda çıkan taglerin ortasına yazmak istediğiniz yazıyı yazın. Böyle gözükecektir;

Dikey kaydırmada ise böyle gözükecektir;

Başka simgesinin yanında SSS simgesi bulunur. Burada üyelere yardımcı yazılar bulunmaktadır. Ama anlamak mümkün değildir .

Son simge ise en önemli simge bence. Son simge hep kırmızı olmalıdır. Kırmızı değilse üstüne tıklayın kırmızı olur.
Bu simge kırmızı görünüyorsa yazdığınız yazıyı olduğu gibi görürsünüz. Kalın yazdıysanız kalın, italik yazdıysanız italik...gibi. Kopyaladığınız resimleri yapıştırdığınızda görünmesinide sağlar.

Araç çubuğu bu kadar işte...

Seçenekler

Konu açarken Görmek ve Gönder butonlarının altında Seçenekler ve Anket ekle bulunur. Seçenekler eğer kapalıysa açmak için yanındaki küçük artıya basın.

Bu küçük artıya bastığınızda seçenekler açılacaktır.

Eğer kategorinin moderatörüyseniz üstteki bütün seçenekler açılacaktır. Kategorinin moderatörü olmanıza rağmen en alttaki seçenekler (Mesaj türü) açılmıyorsa Avatarlardan birin özel mesaj atıp bildirin. Hemen düzeltilir .

Üstteki seçenekler gayet açık, açıklamaya gerek yok. Sadece son seçeneği açıklayacağım.
Mesaj Türü: Normal, Sabit...diye gidiyor. Normal kutucuğu otomatik olarak işaretlidir ve forumdaki çoğu konu normaldir. Sabit kutucuğunu işaretlerseniz konu sabitlenir. Kategorilerin kurallarını ya da çok önemli konuları sabitleriz sadece .

Konuya Anket Eklemek

Seçeneklerin hemen altından Anket Ekle bulunuyor. Yanındaki küçük artıya basıyorsunuz seçeneklerde yaptığınız gibi.

Üstteki seçenekleri doldurup konuyu gönderdiğinizde anket eklenmiş oluyor...

Konunuzu bitirdikten sonra Görmek butonuna tıklayarak önizlemesine bakabilir, beğenirseniz Gönder butonuna basarak gönderebilirsiniz...
Kullanıcı profilini gör http://www.avatarfan.blogcu.com
K@T@R@
Vatandaş
Vatandaş

Su Kabilesi

MesajKonu: Geri: Konu Açmaya Yardımcı Bilgiler    Paz Ekim 03, 2010 7:36 am

Saol Teşekkürler
Kullanıcı profilini gör

Konu Açmaya Yardımcı Bilgiler
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Konu Bilgileri (Detaylı Bilgiler)
» Konu Bilgiler Kod AciL Lütfen
» Konu ikonu yardım
» Forumumda Yeni Konu VE Cevap Yaz Yazıları Çıkmıyor Yardımmm! Admin Help Me?
» Konu açarken veya Mesaj yazarken... (Yardım)